fbpx
Jak zostać serwisantem instalacji OZE

Jak zostać serwisantem instalacji OZE (Pompy ciepła, Fotowoltaika)?

0 Komentarzy

Wysokie ceny energii, szczególnie w ostatnim czasie znacznie zwiększyły popyt na instalacje fotowoltaiczne oraz pompy ciepła. Odnawialne Źródła Energii to branża z dużym potencjałem, jednak pomimo widocznego popytu nadal brakuje jednak wykwalifikowanych specjalistów. Praca w zawodzie serwisanta urządzeń OZE  daje szerokie perspektywy i warto rozważyć podjęcie nauki w tym kierunku.

Polityka Unii Europejskiej w obszarze ochrony środowiska jest obecnie uznawana za jedną z ważniejszych polityk unijnych. Dyrektywy i rozporządzenia mają na celuzapewnić wysoki poziom ochrony środowiska we współpracy z państwami członkowskimi. Również liczne dofinansowania determinują wzrost popytu na instalacje fotowoltaiczne czy pompy ciepła. Serwis takich urządzeń jest konieczny do utrzymania ich w dobrym stanie technicznym, zachowania gwarancji oraz zapewnienia wydajnej pracy. Wyłącznie profesjonalnie wykonany, a przede wszystkim regularny serwis zapewni długą żywotność i bezawaryjne użytkowanie instalacji.  Szczególnie polecone jest wykonanie czynności serwisowych przed sezonem grzewczym, a serwis zlecić specjaliście, który posiada stosowne uprawnienia i doświadczenie.

Duże inwestycje finansowane ze środków publicznych czy unijnych wymagają jednak od montera czy serwisanta nie tylko odpowiedniej wiedzy, ale i stosownych kwalifikacji takich jak m.in. uprawnienia energetyczne, certyfikat f-gazowy dla personelu czy certyfikat instalatora OZE wydawany przez Urząd Dozoru Technicznego. Warto więc zadbać o swoje kompetencje o  zdecydować na udział w specjalistycznych szkoleniach w ośrodku akredytowanym przez UDT.

Skorzystaj z naszych szkoleń,
aby zostać certyfikowanym serwisantem OZE (Pompy ciepła, Fotowoltaika)

Kurs certyfikowany instalator systemow fotowoltaicznych

Kurs certyfikowany instalator systemów fotowoltaicznych

Kod szkolenia: 1.1

Koszt szkolenia: 2848,00zł

Czas trwania: (4dni / 32 godz.)

Montaż i dobór systemów fotowoltaicznych. Kurs teoretyczno-praktyczny w ramach akredytacji Urzędu Dozoru Technicznego, upoważniający do przystąpienia do egzaminu państwowego.

Szczegóły szkolenia

Kurs certyfikowany instalator pomp ciepła

Kod szkolenia: 2.1

Koszt szkolenia: 2400,00zł

Czas trwania: (3dni / 21 godz.)

Montaż i dobór pomp ciepła. Kurs teoretyczno-praktyczny w ramach akredytacji Urzędu Dozoru Technicznego, upoważniający do przystąpienia do egzaminu państwowego.

Szczegóły szkolenia

Kurs certyfikujący z f-gazów, lutowanie z egzaminem

Kod szkolenia: 2.4

Koszt szkolenia: 1800,00zł 

Czas trwania: (1dzień / 7 godz.)

Przygotowanie do uzyskania uprawnień f-gazowych wraz z opłaconym egzaminem państwowym w ramach akredytacji Urzędu Dozoru Technicznego. Lutowanie, napełnianie butli

Szczegóły szkolenia

Kurs montażu klimatyzacji

Kod szkolenia: 2.5

Koszt szkolenia: 1020,00zł

Czas trwania: (1dzień / 7 godz.)

Dobór, projektowanie, montaż urządzeń klimatyzacyjnych wraz z aspektami skutecznej sprzedaży.

Szczegóły szkolenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.