0
 Polish
 1. On sp. z o.o.
 2. Szkolenia
 3. Odnowienie certyfikatu UDT – Pompy Ciepła (szkolenie przypominające)

Odnowienie certyfikatu UDT – Pompy Ciepła (szkolenie przypominające)

Szkolenie niezbędne do przedłużenia ważności certyfikatu Instalatora OZE (HP). Przygotowanie do egzaminu w Urzędzie Dozoru Technicznego.

Sprawdź jakie dofinansowanie do szkoleń możesz uzyskać:

Odnowienie certyfikatu UDT Pompy Ciepła to kurs przygotowujący do odnowienia certyfikatu w Urzędzie Dozoru Technicznego. Zakres to instalacja pomp ciepła. Szkolenie trwa jeden dzień i ma na celu nie tylko przypomnienie wiedzy, ale również przygotowanie do egzaminu na wysokim poziomie. Dzięki temu monterzy, którym wkrótce kończy się ważność certyfikatu UDT z zakresu pomp ciepła. Mogą szybko przygotować się do egzaminu i odnowić swoje uprawnienia na kolejne 5 lat.

Odnowienie certyfikatu UDT Pompy Ciepła – Szkolenie przypominające.

Skierowane do osób posiadających certyfikat instalatora OZE w zakresie pomp ciepła wydany przez UDT. Celem szkolenia jest odświeżenie wiedzy i umiejętności związanych z instalacją i obsługą pomp ciepła.

Dla tych, którzy przystępują do państwowego egzaminu z zakresu pomp ciepła po raz pierwszy, będzie to idealne uzupełnienie wiedzy. Jak również gruntowne przygotowanie do wymagających pytań komisji egzaminacyjnej. Po odnowienie certyfikatu UDT Pompy Ciepła tytułu certyfikowanego instalatora pomp ciepła. Monterzy będą mogli przeprowadzać instalacje wszystkich rodzajów pomp ciepła na terenie całej Unii Europejskiej. Dodatkowym atutem jest również możliwość montażu pomp ciepła z programów rządowych, takich jak „Mój Prąd” czy „Czyste Powietrze”.

Kurs Odnowienie certyfikatu UDT Pompy Ciepła skupia się na podstawowych zasadach działania pomp ciepła oraz na ich instalacji i konserwacji. Uczestnicy kursu zdobędą wiedzę na temat różnych rodzajów pomp ciepła, ich wyboru i doboru odpowiedniego rozwiązania dla danej instalacji. Kurs ten uczy również jak bezpiecznie i efektywnie instalować różne rodzaje pomp ciepła, zarówno gruntowe, jak i powietrzne.

Podsumowując, kurs przygotowujący do odnowienia lub uzyskania certyfikatu w Urzędzie Dozoru Technicznego z zakresu instalacji pomp ciepła. Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą zdobyć lub odnowić swoje kwalifikacje w tej dziedzinie. Szkolenie Odnowienie certyfikatu UDT Pompy Ciepła to pozwala na szybkie i skuteczne przygotowanie się do egzaminu oraz umożliwia uzyskanie lub odnowienie uprawnień na kolejne 5 lat. Po ukończeniu kursu uczestnicy będą mogli przeprowadzać montaż wszystkich rodzajów pomp ciepła na terenie całej Unii Europejskiej oraz brać udział w montażu pomp ciepła z programów rządowych finansowanych z środków UE. Dzięki temu kurs ten stanowi doskonałą inwestycję w rozwój zawodowy i umożliwia zdobycie nowych umiejętności oraz poszerzenie swoich kwalifikacji.

UDT LOGO PNG WHITE OKRAGLE
Szkolenie realizowane jest w ramach akredytacji Urzędu Dozoru Technicznego, dzięki czemu uczestnik może przystąpić do egzaminu państwowego w UDT w celu zdobycia kwalifikacji, certyfikatu montera OZE – pomp ciepła.

Akredytacja Urzędu Dozoru Technicznego z zakresu pomp ciepła nr OZE – A/22/00101/20

 • forma: usługa zdalna w czasie rzeczywistym;
 • czas trwania: jeden dzień 7h;
 • miejsce realizacji: usługa zdalna;
 • zajęcia teoretyczno-praktyczne: kurs przygotowujący do odnowienia certyfikatu UDT z zakresu pomp ciepła
 • materiały dla uczestników usługi: materiały szkoleniowe w formie elektronicznej.
 • przerwy w trakcie zajęć: min. dwie po 15 min. i jedna przerwa 30 min.

Kursu przygotowujący do odnowienia lub uzyskania certyfikatu UDT z zakresu pomp ciepła jest odpowiedzią dla przyszłych i obecnych certyfikowanych monterów pomp ciepła, którzy posiadają wiedzę z zakresu montażu pomp ciepła, ale nie mieli okazji przystąpić do egzaminu UDT lub przystąpili do niego dawno temu i w najbliższym czasie będą musieli odnowić certyfikat UDT.

Należy pamiętać, że wszystkie osoby, które chcą odświeżyć uprawnienia zgodnie z wymogami Urzędu Dozoru Technicznego przed przystąpieniem do egzaminu muszą odbyć kurs przypominający. Dla przyszłych certyfikowanych instalatorów pomp ciepła kurs pomoże uporządkować wiedzę i przeanalizować najczęściej pojawiające się pytania zadawane przez komisję Urzędu Dozoru Technicznego podczas egzaminu.

Kurs pomoże Ci gruntownie przygotować się do egzaminu UDT oraz uporządkować wiedzę z zakresu pomp ciepła zarówno pod kątem prawnym jak i technicznym. Po ukończonym szkoleniu otrzymasz zaświadczenie/certyfikat potwierdzający udział w kursie przypominającym u producenta instalacji, który pozwoli Ci wziąć udział w właściwym egzaminie UDT dla certyfikowanego instalatora pomp ciepła.

*Ukończenie szkolenia umożliwia przystąpienie do egzaminu państwowego w Urzędzie Dozoru Technicznego, zgodnie z art. 136 ust. 3. ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz. U. z 2015 r., poz. 478) i uzyskanie tytułu certyfikowanego instalatora systemów pomp ciepła. Egzamin państwowy w UDT jest uznawany w Unii Europejskiej.

 • na szkolenie można zgłosić się za pomocą formularza zgłoszeniowego,
  telefonicznie: +48 17 862 30 98 lub poprzez email: [email protected]
 • szkolenie realizowane jest od podstaw, organizator nie określa wstępnych wymagań względem uczestników
 • obowiązkiem uczestnika jest poinformowanie organizatora przed udziałem w szkoleniu o ewentualnych alergiach pokarmowych
 • obowiązkiem uczestnika jest poinformowanie operatora i/lub organizatora o ewentualnej nieobecności
 • Dzień 1 - Wykład: forma zdalna w czasie rzeczywistym.

  Przypomnienie wiedzy z zakresu pomp ciepła zgodnie z wytycznymi Urzędu Dozoru Technicznego

  1. Poruszenie najbardziej problematycznych zagadnień uznanych przez grupę w wyniku dyskusji;
  2. Przygotowanie do egzaminu organizowanego przez Urząd Dozoru Technicznego- rozwiązywanie zadań w formie testów oraz pytań otwartych;
  3. Panel dyskusyjny;
  4. Konsultacje.
 • Jakie są wymagania egzaminacyjne UDT?

  Wymagania egzaminacyjne UDT (Urząd Dozoru Technicznego) dotyczące pomp ciepła obejmują wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne związane z montażem, obsługą, konserwacją i diagnostyką tych urządzeń. Egzamin obejmuje również przepisy i normy dotyczące bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska.

 • Czy szkolenie z pomp ciepła jest obowiązkowe?

  Szkolenie z pomp ciepła nie jest bezpośrednio obowiązkowe, ale posiadanie odpowiednich kwalifikacji jest wymagane do uzyskania uprawnień do montażu i serwisu pomp ciepła. Uzyskanie certyfikatu po ukończeniu szkolenia jest ważne dla osób, które chcą profesjonalnie zajmować się tymi urządzeniami.

 • Jak mogę się przygotować do egzaminu UDT?

  Aby przygotować się do egzaminu UDT, warto rozważyć uczestnictwo w specjalistycznym szkoleniu z pomp ciepła oferowanym przez akredytowaną instytucję. Dodatkowo, studiowanie podręczników, norm i przepisów związanych z pompami ciepła oraz praktyczne doskonalenie umiejętności mogą być pomocne.

Odnowienie certyfikatu UDT Pompy Ciepła
Ocena szkolenia:
5/5

Podstawowe Informacje

Podstawowe informacje
1000
 • Kod szkolenia: 2.2
 • Czas trwania: 1dzień / 7 godz.
 • Certyfikat: Tak
 • Forma: Online
 • Lokalizacja: Online

17 862 30 98

Porozmawiaj z konsultantem

Uzyskaj nawet 100% Dofinansowania!
Wypełnij formularz i skorzystaj z
darmowej konsultacji.

Dofinansowanie [Pionowy]