fbpx

Kurs projektanta systemów fotowoltaicznych

Zasady doboru i projektowania systemów fotowoltaicznych. Oprogramowanie PV*SOL.

Kod szkolenia: 1.4

Koszt szkolenia: 632,00zł

Czas trwania: (1dzień / 8 godz.)

Uzyskaj nawet 100% Dofinansowania!
Wypełnij Formularz i skorzystaj z
DARMOWEJ KONSULTACJI!

Oddzwonimy Do Ciebie!

Bezpłatna konsultacja Strona Główna

Jednym z najistotniejszych etapów w procesie montażu instalacji fotowoltaicznej, od którego należy rozpocząć pracę, aby zapewnić najwyższą wydajność instalacji jest przygotowanie odpowiedniego projektu. Przygotowując się do zakupu instalacji PV klienci oczekują graficznej wizualizacji rozmieszczonych modułów na wybranym przez nich budynku. Aby osiągnąć najlepsze efekty dla przyszłej instalacji projekt powinna przygotować osoba, która posiada odpowiednie umiejętności.

Zaprojektowanie optymalnej instalacji fotowoltaicznej wymaga od projektanta wiedzy z zakresu prawidłowego posługiwania się dokumentacją i dedykowanymi programami do tego przeznaczonymi. W ramach profesjonalnego kursu projektanta systemów fotowoltaicznych z wykorzystaniem programu PV*SOL zdobędziesz wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu analizy wymagających projektów czy samego przygotowania projektu instalacji.

Kurs projektanta systemów fotowoltaicznych z wykorzystaniem programu PV*SOL przeprowadzane jest w trybie zdalnym tj. transmisja on-line na żywo. Kurs trwa jeden dzień (8h) - zajęcia realizowane w godzinach od 9:00 do 17:00. Podczas transmisji on-line kursant ma możliwość czynnego udziału w szkoleniu poprzez rozmowę zarówno z uczestnikami, jak i prowadzącym szkolenie.

Po ukończeniu szkolenia projektanta instalacji fotowoltaicznych PV*SOL uczestnik otrzymuje dostęp do nagrania ze szkolenia na okres 7 dni.

Szkolenie z zakresu doboru i projektowania systemów fotowoltaicznych w programie PV*SOL zostało przygotowane z myślą o wszystkich osobach, które interesują się projektowaniem optymalnych instalacji fotowoltaicznych.

To również idealna opcja dla firm, które chcą rozszerzyć zakres swojej oferty o przygotowywanie projektów potencjalnym klientom, ale do tej pory nie posiadali odpowiednich kwalifikacji. Szkolenie dedykowane jest również dla projektantów, którzy pracując w programie PV*SOL myślą o ciągłym doskonaleniu swoich umiejętności z zakresu projektowania.

Biorąc udział w Kursie projektanta systemów fotowoltaicznych z wykorzystaniem programu PV*SOL uczestnik zdobędzie wiedzę z zakresu:

 • umiejętnego analizowania dokumentacji projektowych w dedykowanych programach komputerowych pod kątem adaptacji do istniejących warunków środowiskowych i budowlanych;
 • zasad projektowania instalacji fotowoltaicznych;
 • obsługi poszczególnych funkcji;
 • tworzenia projektów w PV*SOL.
DZIEŃ 1 (Fotowoltaika, Montaż, Projektowanie i dobór instalacji) - Zajęcia teoretyczne, tryb zdalny

ZASADY DOBORU/ PROJEKTOWANIA SYSTEMÓW FOTOWOLTAICZNYCH
 1. Wybór rozwiązań technicznych
 2. Określanie miejsca lokalizacji, kierunku i nachylenia ogniwa słonecznego, nasłonecznienia, warunków klimatycznych oraz metod/technik instalacyjnych w zależności od miejsca montażu
 3. Miejsce dostępu dla instalacji (powierzchnia, ustawienie względem horyzontu i kierunku geograficznego południa)
 4. Elementy zacieniając; wpływ zacieniowania na wydajność instalacji; diody bocznikujące
 5. Zagadnienia wytrzymałości w przypadku budynków (dachy, fasady)
 6. Pozyskiwanie i przetwarzanie danych pogodowych
 7. Autonomiczne systemy fotowoltaiczne
 8. Przykłady systemów autonomicznych
 9. Elementy systemów autonomicznych i ich rola w systemie
 10. Zasilanie awaryjne
 11. Podłączenie systemu fotowoltaicznego do sieci energetycznej
 12. Obliczanie powierzchni systemu i liczby modułów oraz wielkości znamionowych systemów, niezbędnych podsystemów i urządzeń oraz odpowiedniego osprzętu
 13. Dobór falownika/inwertera; funkcje bezpieczeństwa falownika/inwertera; określenie sprawności falownika/inwertera
 14. Dopasowanie generatora fotowoltaicznego do falownika/inwertera
 15. Polskie normy oraz specyfikacje techniczne związane z grupą techniczną

Doradca klienta

Skorzystaj z pomocy naszych doradców, poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy.
Informacje kontaktowe

Skorzystaj z dofinansowania

Możesz uzyskać nawet 90% dofinansowania
Dowiedz się więcej

Zobacz pozostałe szkolenia

Fotowoltaika, Magazyny Energii, Elektromobilność
Przejdź

Doświadczeni
Trenerzy

Elastyczne
Terminy

Akredytacja
& Certyfikat

Nagrywane
szkolenie

Ponad 14 Lat
na rynku

Dodatkowe Informacje dotyczące szkolenia: Kurs projektanta systemów fotowoltaicznych

Dlaczego Nasz Kurs projektanta systemów fotowoltaicznych to najlepszy wybór?

W szkoleniu profesjonalnego projektanta instalacji w programie PV*SOL stawiamy na przygotowanie merytoryczno-praktyczne naszych kursantów. Firma On-eco posiada najbardziej rozbudowane szkolenia na rynku co wpływa na profesjonalne i kompleksowe przeszkolenie przyszłych i obecnych projektantów PV*SOL. Również osoby, które chcą się rozwijać  i zarabiać więcej nabędą umiejętności, które ze względu na mocny rozwój branży PV w naszym kraju są  bardzo cenione.

Zajęcia z projektowania w programie PV*SOL trwają jeden dzień i są prowadzone w formie on-line na żywo co przekłada się na dużo łatwiejszy dostęp do szkolenia oraz fakt, że nie musisz organizować wyjazdu do oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów jednostki szkoleniowej. Uczestnik kursu nie musi na dłuższy okres reorganizować swojego grafiku w pracy, wspólnie dobierzemy termin abyś mógł bez przeszkód uczestniczyć w wybranym kursie. Kończąc kurs projektanta instalacji fotowoltaicznych udostępnimy Ci nagrania abyś mógł jeszcze raz przeanalizować zdobytą  wiedzę do lepszego utrwalenia poruszanych tematów.

Czy przed przystąpieniem do szkolenia profesjonalnego projektanta PV*SOL muszę mieć wykupiony program?

Podczas szkolenia profesjonalnego projektanta PV*SOL pokazujemy jak pobrać darmową wersję próbną. W połączeniu z udostępnionym nagraniem ze szkolenia zapoznasz się ze wszystkimi kluczowymi funkcjami i opcjami programu PV*SOL.