fbpx

Szkolenie – Sporządzanie świadectw
charakterystyki energetycznej

Zobacz inne szkolenia z branży: Budownictwo Energooszczędne, Charakterystyka Energetyczna

Szkolenie przygotowujące do wykonywania świadectw charakterystyki energetycznej budynków i lokali mieszkalnych zgodnie z nowelizacją ustawy w sprawie świadectw energetycznych domów i mieszkań. Uzyskaj wpis do rejestru osób uprawnionych do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej.

Kod szkolenia: 3.1

Koszt szkolenia: 4500,00zł

Czas trwania: (5dni / 40 godz.)

Uzyskaj nawet 100% Dofinansowania!
Wypełnij Formularz i skorzystaj z
DARMOWEJ KONSULTACJI!

Oddzwonimy Do Ciebie!

Szkolenie przygotowujące do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej budynków i lokali mieszkalnych jest skierowane do wszystkich osób, które chcą wykonywać świadectwa energetyczne zgodnie z nowelizacją ustawy o charakterystyce energetycznej budynków oraz prawa budowlanego.

Nowelizacja jest odpowiedzią na nowe przepisy Unii Europejskiej w sprawie charakterystyki energetycznej budynków, a także potrzebę poprawy wydajności obecnego systemu oceny efektywności energetycznej budynków w Polsce. Podczas szkolenia dowiesz się jakie są nowe wymagania oraz nauczysz się sporządzać świadectwa charakterystyki energetycznej budynków i lokali mieszkalnych.

Kurs realizowany jest w trybie zdalnym, tj. transmisja online na żywo. Łączny czas trwania: 40 godz. (5 dni). Zajęcia w godzinach 09.00-17.00 (8 godzin dziennie).

Kurs realizowany jest w trybie zdalnym, tj. transmisja online na żywo. Kursant ma możliwość aktywnego uczestniczenia w zajęciach poprzez dyskusję z prowadzącym i pozostałymi uczestnikami. Łączny czas trwania kursu to 40 godz. (5 dni). Zajęcia odbywają się w godzinach 09.00-17.00 (8 godzin dziennie). Dodatkowo po zakończonym szkoleniu pomp ciepła na życzenie kursanta udostępniamy nagranie z danego dnia szkoleniowego na okres 7 dni.

Celem szkolenia jest omówienie metodyki wykonywania świadectw charakterystyki i ćwiczenia mające na celu podniesienie umiejętności praktycznych.

Metodologia zajęć:
• wykłady,
• ćwiczenia,
• analiza przypadków,
• dyskusja, konsultacje z prowadzącym.

W ramach szkolenia kursant otrzymuje materiały dydaktyczne w formie elektronicznej oraz materiały piśmiennicze (notatnik i długopis), gadżety firmowe, które wysyłane są drogą pocztową.
Szkolenie przygotowujące do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej budynków i lokali mieszkalnych jest stworzone z myślą o osobach działających w branży budowlanej, energetycznej oraz OZE,  które chcą samodzielnie wykonywać świadectwa energetyczne zgodnie z obowiązującymi  przepisami - nowelizacją ustawy o charakterystyce energetycznej oraz prawa budowlanego.
 
Osoba, które sporządzać świadectwa energetyczne powinna znać obowiązujące przepisy oraz posiadać umiejętności praktyczne, a także posiadać  wpis do wykazu osób uprawnionych do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się jakie warunki musisz spełniać aby uzyskać wpis.

Po ukończeniu szkolenia z zakresu sporządzanie świadectw charakterystyki energetycznej uczestnik:
– posiada wiedzę dot. aktualnie obowiązujących przepisów w UE oraz Polsce ze szczególnym uwzględnieniem nowelizacji ustawy o charakterystyce energetycznej budynków oraz prawa budowlanego;
– zna metody wykonywania świadectw charakterystyki energetycznej;
– potrafi wykonywać obliczenia oraz interpretować wyniki
– potrafi samodzielnie sporządzać świadectwa charakterystyki energetycznej zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Aby wykonywać świadectwa energetyczne budynków i lokali mieszkalnych zgodnie z przepisami audytor musi zostać wpisany do Centralnego rejestru charakterystyki energetycznej budynków. Podczas szkolenia dowiesz się jakie warunki należy spełnić oraz w jaki sposób wniosek, aby uzyskać wpis do Wykazu osób uprawnionych do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej.

1. Podstawy prawne
2. Ocena stanu ochrony cieplnej budynku
3. Ocena instalacji oświetleniowej budynku

1. Ocena systemu wentylacji i klimatyzacji z uwzględnieniem wymagań ochrony przeciwpożarowej i akustycznej

1. Termowizja, zajęcia praktyczne z obsługi kamery termowizyjnej
2. Metodyka obliczeń

1. Metodyka opracowania świadectw

1. Wykonanie szkoleniowych świadectw dla budynku i lokalu mieszkalnego

2. Egzamin wewnętrzny

Doradca klienta

Skorzystaj z pomocy naszych doradców, poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy.
Informacje kontaktowe

Skorzystaj z dofinansowania

Możesz uzyskać nawet 80% dofinansowania
Dowiedz się więcej

Zobacz pozostałe szkolenia

Budownictwo Energooszczędne, Charakterystyka Energetyczna
Przejdź

Doświadczeni
Trenerzy

Elastyczne
Terminy

Akredytacja
& Certyfikat

Nagrywane
szkolenie

Ponad 14 Lat
na rynku