fbpx

Szkolenie przypominające – Pompy ciepła przygotowanie do egzaminu UDT

Zobacz inne szkolenia z branży: Pompy ciepła, F-gazy, Chłodnictwo

Pompy ciepła przygotowanie do egzaminu UDT

Szkolenie niezbędne do przedłużenia ważności certyfikatu Instalatora OZE (HP). Przygotowanie do egzaminu w Urzędzie Dozoru Technicznego.

Kod szkolenia: 2.2

Koszt szkolenia: 960,00zł

Czas trwania: (1dzień / 7 godz.)

Uzyskaj nawet 100% Dofinansowania!
Wypełnij Formularz i skorzystaj z
DARMOWEJ KONSULTACJI!

Oddzwonimy Do Ciebie!

Bezpłatna konsultacja Strona Główna

Pompy ciepła przygotowanie do egzaminu – Kurs przygotowujący do odnowienia lub uzyskania certyfikatu w Urzędzie Dozoru Technicznego z zakresu instalacji pomp ciepła jest rozwiązaniem skierowanym do przyszłych i obecnych fachowców w branży pomp ciepła.

Jednodniowe szkolenie przypominające pomoże nie tylko przygotować ci się do egzaminu ale również go zdać na wysokim poziomie. Monterzy, którym w niedługim czasie kończy się ważność certyfikatu UDT z zakresu pomp ciepła mogą w krótkim czasie przygotować się do egzaminu i odnowić uprawnienia na kolejne 5 lat.

Szkolenie przypominające do uzyskania tytułu certyfikowanego instalatora pomp ciepła jest wymagane w przypadku osób, które nie są zwolnione z egzaminu UDT. Dla osób, które przystępują pierwszy raz do państwowego egzaminu z zakresu pomp ciepła będzie stanowiło to idealne uzupełnienie wiedzy i gruntowne przygotowanie się do wymagających pytań komisji egzaminacyjnej.  Monterzy, którzy odnowią lub uzyskają tytuł certyfikowanego instalatora pomp ciepła będą mogli przeprowadzać montaż wszystkich rodzajów pomp ciepła na terenie całej Unii Europejskiej. Dodatkowym atutem jest również możliwość brania udziału w montażu pomp ciepła z programów rządowych finansowanych z środków UE np. „Mój Prąd” czy „Czyste Powietrze” .

Niniejszy kurs przygotowujący do odnowienia lub uzyskania certyfikatu UDT z zakresu pomp ciepła, realizowany jest w trybie zdalnym, tj. transmisja online na żywo.

Łączny czas trwania szkolenia wynosi  jeden dzień (7h); zajęcia realizowane są w godzinach.: od 9:00 do 16:00. W trakcie szkolenia uczestnik ma możliwość prowadzenia rozmowy z prowadzącym oraz pozostałymi kursantami w czasie rzeczywistym. W ramach kursu przygotowującego do odnowienia lub uzyskania certyfikatu UDT z zakresu pomp ciepła trener poruszy najbardziej problematyczne zagadnienia uznane przez grupę w wyniku przeprowadzonej dyskusji. Kolejnym krokiem będzie omówienie i rozwiązywanie zadań w formie testu oraz pytań otwartych.

Kursu przygotowujący do odnowienia lub uzyskania certyfikatu UDT z zakresu pomp ciepła jest odpowiedzią dla przyszłych i obecnych certyfikowanych monterów pomp ciepła, którzy posiadają wiedzę z zakresu montażu pomp ciepła, ale nie mieli okazji przystąpić do egzaminu UDT lub przystąpili do niego dawno temu i w najbliższym czasie będą musieli odnowić certyfikat UDT.

Należy pamiętać, że wszystkie osoby, które chcą odświeżyć uprawnienia zgodnie z wymogami Urzędu Dozoru Technicznego przed przystąpieniem do egzaminu muszą odbyć kurs przypominający. Dla przyszłych certyfikowanych instalatorów pomp ciepła kurs pomoże uporządkować wiedzę i przeanalizować najczęściej pojawiające się pytania zadawane przez komisję Urzędu Dozoru Technicznego podczas egzaminu.

Kurs pomoże Ci gruntownie przygotować się do egzaminu UDT oraz uporządkować wiedzę z zakresu pomp ciepła zarówno pod kątem prawnym jak i technicznym. Po ukończonym szkoleniu otrzymasz zaświadczenie/certyfikat potwierdzający udział w kursie przypominającym u producenta instalacji, który pozwoli Ci wziąć udział w właściwym egzaminie UDT dla certyfikowanego instalatora pomp ciepła.

*Ukończenie szkolenia umożliwia przystąpienie do egzaminu państwowego w Urzędzie Dozoru Technicznego, zgodnie z art. 136 ust. 3. ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz. U. z 2015 r., poz. 478) i uzyskanie tytułu certyfikowanego instalatora systemów pomp ciepła. Egzamin państwowy w UDT jest uznawany w Unii Europejskiej.

DZIEŃ 1 [Przygotowanie do egzaminu UDT] zajęcia teoretyczno-praktyczne - tryb zdalny

PRZYPOMNIENIE WIEDZY Z ZAKRESU POMP CIEPŁA ZGODNIE Z WYTYCZNYMI URZĘDU DOZORU TECHNICZNEGO

  1. Poruszenie najbardziej problematycznych zagadnień uznanych przez grupę w wyniku dyskusji;
  2. Przygotowanie do egzaminu organizowanego przez Urząd Dozoru Technicznego- rozwiązywanie zadań w formie testów oraz pytań otwartych;
  3. Panel dyskusyjny;
  4. Konsultacje.

Aktualnie prowadzone nabory na szkolenie

 

Doradca klienta

Skorzystaj z pomocy naszych doradców, poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy.
Informacje kontaktowe

Skorzystaj z dofinansowania

Możesz uzyskać nawet 90% dofinansowania
Dowiedz się więcej

Zobacz pozostałe szkolenia

Szkolenia z branży: Pompy ciepła,
F-gazy, Chłodnictwo
Przejdź

Doświadczeni
Trenerzy

Elastyczne
Terminy

Akredytacja
& Certyfikat

Nagrywane
szkolenie

Ponad 14 Lat
na rynku

Dodatkowe Informacje dotyczące szkolenia: Szkolenie przypominające – pompy ciepła przygotowanie do egzaminu UDT

Dlaczego nasze Szkolenie przypominające – pompy ciepła, przygotowanie do egzaminu UDT to najlepszy wybór?

Przede wszystkim nasze szkolenie przygotowujące do odnowienia lub uzyskania certyfikatu UDT z zakresu pomp ciepła posiada akredytację Urzędu Dozoru Technicznego z zakresu pomp ciepła A/22/00101/20, a więc po ukończeniu tego szkolenia otrzymasz zaświadczenie/certyfikat, który upoważni Cię do przystąpienia do egzaminu przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego z zakresu pomp ciepła.

 

Szkolenie przygotowujące do odnowienia lub uzyskania certyfikatu UDT z zakresu pomp ciepła prowadzone jest przez doświadczonych trenerów, którzy posiadają kwalifikacje zgodne z wymaganiami Urzędu Dozoru Technicznego co przekłada się na wysoką zdawalność egzaminów państwowych z wynikiem aż 86,47%. Podczas szkolenie z pomp ciepła dla certyfikowanych instalatorów zostaną nie tylko omówione najczęściej pojawiające się pytania podczas egzaminów, ale również będziesz mógł skorzystać z indywidualnych konsultacji z trenerem, podczas których trener odpowie na najbardziej problemowe kwestie, które obniżają Twoją pewność siebie przed przystąpieniem do egzaminu państwowego przed komisją UDT.

 

Kurs przygotowującego do odnowienia lub uzyskania certyfikatu UDT z zakresu pomp ciepła trwa tylko jeden dzień (8h), podczas których poznasz wszystkie najistotniejsze informacje pozwalające uzyskać Ci pozytywny wynik podczas egzaminu dla certyfikowanych instalatorów pomp ciepła. Szkolenie w całości prowadzone jest w formie zdalnej (on-line), a więc nie musisz specjalnie organizować wyjazdu do oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów jednostki szkoleniowej.

 

Kolejnym bardzo dużym atutem jest fakt, że kurs w całości jest nagrywany. Po zakończonym szkoleniu przygotowującym do odnowienia lub uzyskania certyfikatu UDT z pomp ciepła uczestnik uzyskuje dostęp do nagrań na kolejne 7 dni, a więc otrzymuje możliwość ponownego przeanalizowania poszczególnych pytań i wrócić do najbardziej interesujących poruszanych tematów podczas szkolenia.

Kto jest zwolniony z egzaminu UDT dla certyfikowanego instalatora pomp ciepła?

Przyszli i obecni fachowcy posiadający tytuł certyfikowanego instalatora pomp ciepła mogą otrzymać lub odnowić uprawnienia bez przystępowania do egzaminu przed komisją UDT. Aby zostać zwolnionym z egzaminu UDT uczestnik musi posiadać:

 

  • świadectwo zawodowe lub świadectwo potwierdzające kwalifikacje zawodowe, w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej;
  • świadectwo ukończenia studiów wyższych w zakresie instalacji OZE lub urządzeń i instalacji energetycznych, grzewczych, sanitarnych, elektroenergetycznych, chłodniczych, elektrycznych, klimatyzacyjnych i cieplnych;
  • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystać z pełni praw publicznych, oraz nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne przeciwko wiarygodności dokumentów i obrotowi gospodarczemu.

Ile wynosi opłata za wydanie certyfikatu z zakresu pomp ciepła?

Aby otrzymać certyfikat UDT z zakresu pomp ciepła, kursant musi wpłacić na konto Urzędu Dozoru Technicznego kwotę w wysokości 258,37 zł. Płatności dokonujemy na konto oddziału UDT w którym zdawaliśmy egzamin.