fbpx

Szkolenie przypominające –
Fotowoltaika przygotowanie do egzaminu UDT

Zobacz inne szkolenia z branży: Fotowoltaika, Magazyny Energii, Elektromobilność

Fotowoltaika przygotowanie do egzaminu UDT - Szkolenie przypominające

Szkolenie niezbędne do przedłużenia ważności certyfikatu Instalatora OZE (PV). Przygotowanie do egzaminu w Urzędzie Dozoru Technicznego.

Kod szkolenia: 1.2

Koszt szkolenia: 960,00zł

Czas trwania: (1dzień / 7 godz.)

Uzyskaj nawet 100% Dofinansowania!
Wypełnij Formularz i skorzystaj z
DARMOWEJ KONSULTACJI!

Oddzwonimy Do Ciebie!

Bezpłatna konsultacja Strona Główna

Szkolenie przypominające z zakresu fotowoltaiki jest skierowane do wszystkich osób, które chcą odnowić lub uzyskać certyfikat instalatora systemów fotowoltaicznych UDT.

Szkolenie przypominające PV skierowane jest przede wszystkim do osób, którym kończy się ważność certyfikatu UDT z zakresu systemów fotowoltaicznych i chcą odnowić posiadane już uprawnienia na okres kolejnych 5 lat. Jest to również idealny wybór, jeśli myślisz o zdaniu egzaminu państwowego przed komisją UDT na wysokim poziomie. Dla osób, które pierwszy raz staną przed szansą uzyskania certyfikatu UDT w zakresie fotowoltaiki szkolenie będzie stanowiło idealne utrwalenie i uzupełnienie wiedzy przed przystąpieniem do egzaminu.

Osoba posiadająca certyfikat UDT instalatora systemów fotowoltaicznych będzie mogła przeprowadzać instalacje na terenie całej Unii Europejskiej. Kolejnym atutem posiadania uprawnień UDT jest również możliwość udziału w montażu PV z programów rządowych np. „Mój Prąd”.

Fotowoltaika przygotowanie do egzaminu UDT - Szkolenie PV przygotowujące do odnowienia lub uzyskania certyfikatu UDT z zakresu systemów fotowoltaicznych realizowane jest w trybie zdalnym tj. transmisja on-line na żywo. Kurs trwa jeden dzień (8h); zajęcia realizowane w godzinach od 9:00:17:00.  

Podczas transmisji on-line kursant ma możliwość czynnego udziału w szkoleniu poprzez rozmowę zarówno z uczestnikami, jak i prowadzącym szkolenie. W trakcie zajęć trener omówi zagadnienia z zakresu fotowoltaiki  uznane za najbardziej problemowe przez grupę szkoleniową w wyniku przeprowadzonej rozmowy. W ramach szkolenia prowadzący przeanalizuje razem z wszystkimi uczestnikami najczęściej pojawiające się pytania podczas egzaminu z zakresu systemów fotowoltaicznych..

Szkolenie przygotowujące do odnowienia lub uzyskania certyfikatu UDT z zakresu systemów fotowoltaicznych są polecane obecnym i przyszłym fachowcom, którzy myślą o przedłużeniu ważności lub uzyskaniu certyfikatu UDT instalatora systemów fotowoltaicznych.

Wszystkie osoby chcące odnowić posiadane uprawnienia  zgodnie z wymogami UDT prze złożeniem wniosku o przedłużenie ważności certyfikatu muszą odbyć kurs przypominający.

Z kolei dla przyszłych monterów instalacji fotowoltaicznych szkolenie będzie stanowić doskonałe przegotowanie do egzaminu w UDT i pozwoli  porządkować wiedzę i omówić najczęstsze pytania zadawane przez komisję Urzędu Dozoru Technicznego podczas egzaminu.

Szkolenie przypominające z zakresu systemów fotowoltaicznych pomoże Ci rzetelnie i szczegółowo przygotować się do egzaminu przed Komisją Urzędu Dozoru Technicznego oraz uporządkować wiedzę z zakresu instalacji PV pod kątem prawnym oraz technicznym.

Po ukończonym szkoleniu otrzymasz zaświadczenie oraz certyfikat potwierdzający udział w kursie przypominającym u producenta instalacji fotowoltaicznych, które pozwolą CI złożyć wniosek o przedłużenie ważności certyfikatu instalatora systemów PV. 

Ukończenie szkolenia umożliwia przystąpienie do egzaminu państwowego w Urzędzie Dozoru Technicznego, zgodnie z art. 136 ust. 3. ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii (Dz. U. z 2015 r., poz. 478) i uzyskanie tytułu certyfikowanego instalatora systemów pomp ciepła. Egzamin państwowy w UDT jest uznawany w Unii Europejskiej.

DZIEŃ 1 (Przygotowanie do egzaminu UDT) - Zajęcia teoretyczne – tryb zdalny

PRZYPOMNIENIE WIEDZY Z SYSTEMÓW FOTOWOLTAICZNYCH - CERTYFIKACJA URZĘDU DOZORU TECHNICZNEGO
  1. Podstawy stosowania systemów PV
  2. Zagadnienia prawne i opcje finansowania
  3. Podstawowe właściwości fizyczne i zasady działania systemów PV
  4. Zasady doboru systemów PV
  5. Montaż i regulacja instalacji fotowoltaicznej;
  6. Wydajność systemów PV
  7. Czynności związane z modernizacją i utrzymaniem systemów PV.

Doradca klienta

Skorzystaj z pomocy naszych doradców, poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy.
Informacje kontaktowe

Skorzystaj z dofinansowania

Możesz uzyskać nawet 90% dofinansowania
Dowiedz się więcej

Zobacz pozostałe szkolenia

Fotowoltaika, Magazyny Energii, Elektromobilność
Przejdź

Doświadczeni
Trenerzy

Elastyczne
Terminy

Akredytacja
& Certyfikat

Nagrywane
szkolenie

Ponad 14 Lat
na rynku

Dodatkowe Informacje: Szkolenie przypominające – Fotowoltaika przygotowanie do egzaminu UDT

Dlaczego nasz kurs przygotowującego do odnowienia certyfikatu UDT z zakresu fotowoltaiki to najlepszy wybór?

Szkolenie fotowoltaiczne przygotowujące do odnowienia lub uzyskania certyfikatu UDT z zakresu PV posiada akredytację Urzędu Dozoru Technicznego z zakresu systemów fotowoltaicznych OZE A/14/00076/19, a więc kończąc kurs otrzymasz zaświadczenie/certyfikat, który upoważni Cię do przystąpienia do egzaminu UDT z zakresu systemów fotowoltaicznych.

Szkolenie prowadzone jest przez doświadczoną kadrę, która posiada kwalifikacje zgodne z wymaganiami Urzędu Dozoru Technicznego co przekłada się na wysoką zdawalność egzaminów państwowych z wynikiem aż 82,3% co stanowi jeden z najwyższych wyników w kraju. Podczas szkolenia fotowoltaicznego dla certyfikowanych monterów instalacji fotowoltaicznych zostaną omówione najczęściej pojawiające się pytania podczas egzaminów. W  kolejnym etapie szkolenia będziesz mógł skorzystać z indywidualnych konsultacji, podczas których trener odpowie na najbardziej problemowe kwestie, które obniżają Twoją pewność siebie przed przystąpieniem do egzaminu państwowego przed komisją UDT.

Kurs przygotowującego do odnowienia lub uzyskania certyfikatu UDT z zakresu systemów fotowoltaicznych trwa tylko jeden dzień (8h) co pozwala na szybkie i sprawne przygotowanie się do egzaminu. Szkolenie w całości prowadzone jest w formie zdalnej (on-line), a więc nie musisz specjalnie organizować wyjazdu do oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów jednostki szkoleniowej.

Kolejnym bardzo dużym atutem jest fakt, że kurs w całości jest nagrywany. Po zakończonym szkoleniu fotowoltaicznym uczestnik uzyskuje dostęp do nagrań na okres kolejnych 7 dni, a więc otrzymuje możliwość ponownego przeanalizowania poszczególnych pytań.

Kto jest zwolniony z egzaminu UDT dla certyfikowanego montera systemów fotowoltaicznych?

Przyszli i obecni fachowcy posiadający tytuł certyfikowanego montera systemów fotowoltaicznych mogą otrzymać lub odnowić uprawnienia bez przystępowania do egzaminu przed komisją UDT. Aby zostać zwolnionym z egzaminu UDT uczestnik musi posiadać:

 

  • świadectwo zawodowe lub świadectwo potwierdzające kwalifikacje zawodowe, w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej;
  • świadectwo ukończenia studiów wyższych w zakresie instalacji OZE lub urządzeń i instalacji energetycznych, grzewczych, sanitarnych, elektroenergetycznych, chłodniczych, elektrycznych, klimatyzacyjnych i cieplnych;
  • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystać z pełni praw publicznych, oraz nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne przeciwko wiarygodności dokumentów i obrotowi gospodarczemu.

Jak długo ważny jest certyfikat po ukończonym szkoleniu?

Przystępując do szkolenia certyfikowanego montera i projektanta systemów fotowoltaicznych w ramach akredytacji Urzędu Dozoru Technicznego otrzymują Państwo po jego zakończeniu imienny certyfikat, który jest akredytowany przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT). Ważność certyfikatu wynosi 5 lat.

Ile wynosi opłata za wydanie certyfikatu z zakresu systemów fotowoltaicznych?

Aby otrzymać certyfikat UDT z zakresu systemów fotowoltaicznych, kursant musi wpłacić na konto Urzędu Dozoru Technicznego kwotę w wysokości 258,37 zł. Płatności dokonujemy na konto oddziału UDT w którym zdawaliśmy egzamin.