Skorzystaj z dofinansowania

Możesz uzyskać nawet 90% dofinansowania

Zobacz pozostałe szkolenia

Branża pomp ciepła, chłodnicza, klimatyzacyjna

Doradca klienta

Skorzystaj z pomocy naszych doradców, poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy.

Szkolenie z pomp ciepła z zakresu montażu w praktyce przygotuje Cię do samodzielnego i kompleksowego wykonywania serwisu – instalacji pomp ciepła oraz nauka samodzielnego lutowania twardego jako niezbędny element montażowo – serwisowy pomp ciepła. Zapoznasz się z podstawami elektryki i automatyki systemów pomp ciepła oraz będzie wiedział w jak prawidłowo wykonać próbę szczelności podzespołów pompy ciepła. Zdobędziesz wiedzę i doświadczenie w temacie wykonywania pomiarów systemów pomp ciepła oraz zapoznasz się z urządzeniami pomiarowo – kontrolnymi niezbędnymi do pracy w branży pomp ciepła uzyskując przy tym również kompetencje cyfrowe.

Doświadczeni
Trenerzy

Krótkie
Terminy

Certyfikacja

Ponad 13 Lat
na rynku

Zdawalność 96%

Dla kogo jest szkolenie? Kto może skorzystać ze szkolenia pomp ciepła z zakresu montażu w praktyce.

Szkolenie z pomp ciepła z zakresu montażu w praktyce jest skierowane do wszystkich osób, które chcą nauczyć się sprawnego montażu pomp ciepła. Kurs realizowany jest od podstaw, a więc nie jest wymagane doświadczenie od kursantów w branży pomp ciepła. Praktyczny kurs pomp ciepła jest również bardzo dobrą opcją dla pracodawców, którzy chcą przeszkolić zarówno siebie jak i pracowników z praktycznych aspektów pracy instalatora pomp ciepła.

Jakie kompetencje oraz kwalifikacje otrzymasz? Efekty po ukończeniu szkolenia pomp ciepła z zakresu montażu w praktyce.

Po ukończeniu szkolenia pomp ciepła z zakresu montażu w praktyce uczestnik:

 • posiada niezbędną wiedzę teoretyczną z zakresu serwisu instalacji pomp ciepła;
 • potrafi wskazać nieprawidłowości pracy pomp ciepła i wykonać naprawę systemu;
 • samodzielnie potrafi wykonać testy pracy pompy ciepła;
 • uzyskuje kompetencje cyfrowe poprzez:
  • umiejętność zaprogramowania i skonfigurowania urządzenia sterującego w zamontowanej instalacji pompy ciepła;
  • umiejętność podłączania instalacji pomy ciepła do zdalnego monitoringu;
  • poznaje obsługę urządzeń kontrolno–pomiarowych w instalacjach pomp ciepła (mierniki oraz aparatura sterująca).

Jak przebiega szkolenie? Sposób organizacji szkolenia pomp ciepła z zakresu montażu w praktyce.

Szkolenie z pomp ciepła z zakresu montażu w praktyce realizowany jest w trybie stacjonarnym. Całość szkolenia odbywa się w wybranej przez kursanta lokalizacji w formie warsztatów. Kurs pomp ciepła trwa łącznie dwa dni (16h) i realizowany jest w godzinach od 9:00 do 17:00 (8h). Podczas warsztatów kursant otrzymuje materiały dydaktyczne (podręcznik instalatora, notatnik i długopis. W czasie przerwy można skorzystać z zestawu kawowego (kawa, herbata, woda, ciastka). Na zajęciach stacjonarnych otrzymują Państwo również ciepły posiłek (obiad).

Na cenę kursu składa się koszt usługi szkoleniowej.

Program szkolenia. Tematyka zajęć szkolenia pomp ciepła z zakresu montażu w praktyce.

 1. Testowanie pompy ciepła w komorze;
 2. Lutowanie twarde;
 3. Obsługa sprzętu chłodniczego.
 1. Praca z czynnikami chłodniczymi;
 2. Podstawy elektryki i automatyki pompy ciepła;
 3. Próba szczelności;
 4. Budowa podzespołów pompy ciepła.

Dlaczego nasze szkolenie pomp ciepła z zakresu montażu w praktyce to najlepszy wybór?

Decydując się na wybrane szkolenie z naszej oferty zyskujesz pewność uczestnictwa w kursie zgodnym z wymogami Urzędu Dozoru Technicznego o czym świadczy uzyskana przez firmę On Sp. z o.o. akredytacja UDT z zakresu pomp ciepła o numerze A/22/00101/20. W szkoleniu pomp ciepła z zakresu montażu w praktyce postawiliśmy na przygotowanie kursanta w całości pod kątem praktycznym. Posiadamy najbardziej rozbudowane szkolenia na rynku w ramach których pozyskasz cenną wiedzę pozwalającą samodzielnie rozwiązywać najtrudniejsze problemy przy montażu pomp ciepła.

Szkolenia pomp ciepła z zakresu montażu w praktyce prowadzą specjaliści, którzy codziennie mają  do czynienia z tematyką omawianą podczas zajęć praktycznych.  Dziesiątki zaprojektowanych i zamontowanych pomp ciepła pozwoliło nabyć im niespotykaną wiedzę.

Bardzo dużym atutem szkolenia jest jego czas trwania. Kurs w szybki, ale przy tym intensywny i owocny sposób pozwoli przeszkolić pracowników jak i pracodawców przy czym nie muszą reorganizować swojego kalendarza na bardzo długie szkolenia. Pozwoli to przede wszystkim na utrzymanie wszystkich zleceń przy czym na bieżąco będziesz mógł inwestować w siebie jak i w rozwój firmy.

DODATKOWE INFORMACJE

Szkolenie pomp ciepła realizowane jest w Gdańsku, Warszawie, Tarnowie oraz Rzeszowie. W przypadku utworzenia grupy 12-osobowej jesteśmy w stanie przeprowadzić szkolenie dla w wybranej przez Państwa lokalizacji.