Skorzystaj z dofinansowania

Możesz uzyskać nawet 90% dofinansowania

Zobacz pozostałe szkolenia

Branża pomp ciepła, chłodnicza, klimatyzacyjna

Doradca klienta

Skorzystaj z pomocy naszych doradców, poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy.

Przygotowując się do zakupu instalacji fotowoltaicznej klienci oczekują graficznej wizualizacji rozmieszczonych modułów na wybranym przez nich budynku. Aby osiągnąć najlepsze efekty dla przyszłej instalacji projekt powinna przygotować osoba, która posiada odpowiednie umiejętności. Dynamiczny wzrost instalacji fotowoltaicznych oraz większa liczba przedsiębiorstw działająca w branży PV sprawia, że tylko ciągłe podnoszenie kwalifikacji pracowników oraz jakości usług sprawia, że stajemy się wyróżnikiem na rynku i klienci dużo chętniej zdecydują się na wybór Twojego projektu. Zaprojektowanie instalacji fotowoltaicznej lub farm wymaga od projektanta wiedzy z zakresu prawidłowego posługiwania się dokumentacją i dedykowanymi programami do tego przeznaczonymi. W ramach profesjonalnego kursu projektanta instalacji fotowoltaicznych w programie PV*SOL zdobędziesz wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu analizy wymagających projektów czy samego przygotowania projektu instalacji.

Doświadczeni
Trenerzy

Krótkie
Terminy

Certyfikacja

Ponad 13 Lat
na rynku

Nagrywane szkolenie

Dla kogo jest szkolenie? Kto może skorzystać ze szkoleń profesjonalnego projektanta instalacji fotowoltaicznych w PV*SOL.

Szkolenie PV*SOL zostało przygotowane z myślą o wszystkich osobach, które interesują się projektowaniem a w szczególności projektowaniem instalacji fotowoltaicznych. To również idealna opcja dla firm, które chcą rozszerzyć zakres swojej oferty o przygotowywanie projektów potencjalnym klientom, ale do tej pory nie posiadali odpowiednich kwalifikacji. Szkolenie dedykowane jest również dla projektantów, którzy pracując w programie PV*SOL myślą o ciągłym doskonaleniu swoich umiejętności z zakresu projektowania.

Jakie kompetencje oraz kwalifikacje otrzymasz? Efekty po ukończeniu szkolenia profesjonalnego projektanta instalacji fotowoltaicznych w PV*SOL.

Przystępując do szkolenia profesjonalnego projektanta instalacji fotowoltaicznych w PV*SOL uczestnik zdobędzie wiedzę z zakresu

 • umiejętnego analizowania dokumentacji projektowych w dedykowanych programach komputerowych pod kątem adaptacji do istniejących warunków środowiskowych i budowlanych;
 • zasad projektowania instalacji fotowoltaicznych;
 • obsługi poszczególnych funkcji;
 • tworzenia projektów w PV*SOL.

Jak przebiega szkolenie? Sposób organizacji szkolenia profesjonalnego projektanta instalacji fotowoltaicznych w PV*SOL.

Szkolenie profesjonalnego projektanta instalacji fotowoltaicznych w programie PV*SOL przeprowadzane jest w trybie zdalnym tj. transmisja on-line na żywo. Kurs trwa jeden dzień (8h), natomiast same zajęcia trwają w godzinach od 9:00 do 17:00. Zajęcia realizowane na platformach e-learningowych Teams lub Zoom podczas których masz możliwość aktywnego udziału poprzez zadawanie pytań trenerowi oraz dyskusję z pozostałymi uczestnikami kursu.

Po ukończeniu szkolenia profesjonalnego projektanta instalacji fotowoltaicznych w PV*SOL uczestnik otrzymuje dostęp do nagrań na okres 7 dni.

Program szkolenia. Tematyka zajęć szkolenia profesjonalnego projektanta instalacji fotowoltaicznych w PV*SOL.

ZASADY DOBORU/ PROJEKTOWANIA SYSTEMÓW FOTOWOLTAICZNYCH

 1. Wybór rozwiązań technicznych
 2. Określanie miejsca lokalizacji, kierunku i nachylenia ogniwa słonecznego, nasłonecznienia, warunków klimatycznych oraz metod/technik instalacyjnych w zależności od miejsca montażu
 3. Miejsce dostępu dla instalacji (powierzchnia, ustawienie względem horyzontu i kierunku geograficznego południa)
 4. Elementy zacieniając; wpływ zacieniowania na wydajność instalacji; diody bocznikujące
 5. Zagadnienia wytrzymałości w przypadku budynków (dachy, fasady)
 6. Pozyskiwanie i przetwarzanie danych pogodowych
 7. Autonomiczne systemy fotowoltaiczne
 8. Przykłady systemów autonomicznych
 9. Elementy systemów autonomicznych i ich rola w systemie
 10. Zasilanie awaryjne
 11. Podłączenie systemu fotowoltaicznego do sieci energetycznej
 12. Obliczanie powierzchni systemu i liczby modułów oraz wielkości znamionowych systemów, niezbędnych podsystemów i urządzeń oraz odpowiedniego osprzętu
 13. Dobór falownika/inwertera; funkcje bezpieczeństwa falownika/inwertera; określenie sprawności falownika/inwertera
 14. Dopasowanie generatora fotowoltaicznego do falownika/inwertera
 15. Polskie normy oraz specyfikacje techniczne związane z grupą techniczną

Dlaczego nasze szkolenie profesjonalnego projektanta instalacji fotowoltaicznych w PV*SOL to najlepszy wybór?

W szkoleniu profesjonalnego projektanta instalacji w programie PV*SOL stawiamy na przygotowanie merytoryczno-praktyczne naszych kursantów. Firma On-eco posiada najbardziej rozbudowane szkolenia na rynku co wpływa na profesjonalne i kompleksowe przeszkolenie przyszłych i obecnych projektantów PV*SOL. Również osoby, które chcą się rozwijać  i zarabiać więcej nabędą umiejętności, które ze względu na mocny rozwój branży PV w naszym kraju są  bardzo cenione.

Zajęcia z projektowania w programie PV*SOL trwają jeden dzień i są prowadzone w formie on-line na żywo co przekłada się na dużo łatwiejszy dostęp do szkolenia oraz fakt, że nie musisz organizować wyjazdu do oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów jednostki szkoleniowej. Uczestnik kursu nie musi na dłuższy okres reorganizować swojego grafiku w pracy, wspólnie dobierzemy termin abyś mógł bez przeszkód uczestniczyć w wybranym kursie.

Kończąc kurs projektanta instalacji fotowoltaicznych udostępnimy Ci nagrania abyś mógł jeszcze raz przeanalizować zdobytą  wiedzę do lepszego utrwalenia poruszanych tematów.

 

DODATKOWE INFORMACJE

Podczas szkolenia profesjonalnego projektanta PV*SOL pokazujemy jak pobrać darmową wersję próbną. W połączeniu z udostępnionym nagraniem ze szkolenia zapoznasz się ze wszystkimi kluczowymi funkcjami i opcjami programu PV*SOL.