Skorzystaj z dofinansowania

Możesz uzyskać nawet 90% dofinansowania

Zobacz pozostałe szkolenia

Branża pomp ciepła, chłodnicza, klimatyzacyjna

Doradca klienta

Skorzystaj z pomocy naszych doradców, poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy.

Kurs z zakresu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła przeznaczony jest dla osób chcących wykonywać pracę z zakresu doboru, projektowania i sprzedaży urządzeń chłodniczych. Podczas kursu poznasz profesjonalne programy komputerowe służące do projektowania i doboru urządzeń wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Uczestnicy szkolenia otrzymują jako uzupełnienie do kompleksowej tematyki szkolenia wiedzę dotyczącą zagadnień montażu wentylacji. Kurs prowadzony jest w prosty i przejrzysty sposób, który pozwoli przygotować Cię od podstawowych kwestii po procedurę pierwszego uruchomienia całego systemu.

Doświadczeni
Trenerzy

Krótkie
Terminy

Certyfikacja

Ponad 13 Lat
na rynku

Nagrywane szkolenie

Dla kogo jest szkolenie? Kto może skorzystać ze szkolenia z zakresu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Szkolenie z zakresu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła przeznaczone jest zarówno dla osób, które stawiają pierwsze kroki w dobrze, projektowaniu i sprzedaży wentylacji mechanicznej jak i dla obecnych monterów, którzy chcą stale się rozwijać i poszerzać swoją wiedzę. Kurs jest idealnym rozwiązaniem dla obecnych i przyszłych fachowców, którzy chcą profesjonalnie zajmować się doborem i projektowaniem urządzeń wentylacyjnych.

Jakie kompetencje oraz kwalifikacje otrzymasz? Efekty po ukończeniu szkolenia z zakresu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Po ukończeniu kursu z zakresu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła uczestnik:

 • posiada niezbędną wiedzę teoretyczną z zakresu budowy urządzeń wentylacyjnych;
 • ma rozeznanie w zakresie aktualnie obowiązujących przepisów oraz rozwiązań technicznych stosowanych przy montażu i eksploatacji różnego typu urządzeń wentylacyjnych;
 • umiejętność analizowania dokumentacji projektowych w dedykowanych programach komputerowych pod kątem adaptacji urządzeń urządzeniach wentylacyjnych.

Jak przebiega szkolenie? Sposób organizacji szkolenia z zakresu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Szkolenie z zakresu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła przeprowadzone jest w sposób zdalny tj. transmisja on-line na żywo. Kurs trwa jeden dzień (8h) i realizowany jest w godzinach od 9:00 do 17:00. Zajęcia on-line  odbywają się na platformie e-learningowej Zoom lub Teams. Celem szkolenia jest przygotowanie do samodzielnego i kompleksowego wykonywania pracy w zakresie projektowania i doboru wentylacji mechanicznej. Kurs będzie realizowany w taki sposób aby przygotować każdą osobę do wykonania pierwszych kroków w branży wentylacyjnej.

Program szkolenia. Tematyka zajęć podczas szkolenia z zakresu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

 1. WENTYLACJA MECHANICZNA Z ODZYSKIEM CIEPŁA

  1. Wentylacja grawitacyjna czy wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – co wybrać?
  2. Centrale wentylacyjne – budowa i parametry
  3. Kanały wentylacyjne – rury karbowane oraz stalowe SPIRO – cechy i zastosowanie
  4. Montaż kompletnego systemu
  5. Najczęściej występujące błędy projektowo-montażowe
  6. Procedura pierwszego uruchomienia całego systemu.

Dlaczego nasz kurs z zakresu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła to najlepszy wybór?

Szkolenie z zakresu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła przygotuje Cię od podstaw do pracy przy doborze i montażu urządzeń wentylacyjnych. Dodatkowo otrzymasz kompleksową wiedzę dotyczącą zagadnień montażu wentylacji mechanicznej. Podczas kursu nasi trenerzy przedstawią Ci najczęściej popełniane błędy projektowo-montażowe dzięki czemu będziesz przygotowany na wszelkiego rodzaju trudności w pracy zawodowej. Szkolenie realizowane on-line pozwoli Ci w dogodny sposób wziąć udział w kursie z zakresu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Dodatkowo łatwo i szybko przeorganizujesz swój grafik w pracy ze względu na jednodniowy kurs. Szkolenie w całości jest nagrywane, a więc nawet po ukończonym szkoleniu możesz na Twoje życzenie udostępnimy Ci nagranie abyś mógł jeszcze raz przeanalizować poruszane tematy podczas zajęć.

DODATKOWE INFORMACJE

W przypadku wentylacji mechanicznej wymiana powietrza nie jest zależna od warunków atmosferycznych. Przepływ powietrza jest możliwy dzięki zastosowaniu wentylatora.