Szkolenia Pompy Ciepła: Kurs z zakresu CO2 jako alternatywnego dla f-gazów czynnika chłodniczego. Stosowanie w najnowszych, specjalnie zaprojektowanych instalacjach klimatyzacyjnych i chłodniczych.
- Home
- Szkolenia Pompy Ciepła: Kurs z zakresu CO2 jako alternatywnego dla f-gazów czynnika chłodniczego. Stosowanie w najnowszych, specjalnie zaprojektowanych instalacjach klimatyzacyjnych i chłodniczych.
Skorzystaj z dofinansowania
Zobacz pozostałe szkolenia
Doradca klienta
Kurs z zakresu CO2 jako alternatywnego dla f-gazów czynnika chłodniczego przygotowany jest w myśl nowych regulacji prawnych, które minimalizują wykorzystanie znanych czynników chłodniczych z rodziny HFC. Coraz częściej zaczynamy stosować bardziej dobrane i efektywne urządzenia oraz przychylne naszemu środowisku alternatywne czynniki chłodnicze cechujące się niższymi wartościami współczynników GWP i ODP. *HFC – trzecia generacja czynników fluorowanych. GWP – wskaźnik do oceny ilościowej wpływu danej substancji na efekt cieplarniany. ODP – wskaźnik do oceny ilościowej wpływu wybranych substancji chemicznych na warstwę ozonową. W wyniku tych działań, coraz częściej wykorzystuje się CO2 (dwutlenek węgla) jako czynnik chłodniczy. Obserwując rynek możemy zauważyć, że CO2 będzie stanowiło przyszłość chłodnictwa. Kurs z zakresu CO2 jest zatem idealnym rozwiązaniem dla osób, które wykonują prace związane od projektowania po montaż i konserwację urządzeń związanych z wykorzystaniem CO2.

2056,00zł
Doświadczeni
Trenerzy
Krótkie
Terminy
Certyfikacja
Ponad 13 Lat
na rynku
Zdawalność 96%
Dla kogo jest szkolenie? Kto może skorzystać ze szkolenia z zakresu CO2 jako alternatywnego dla f-gazów czynnika chłodniczego.
Kurs z zakresu CO2 jako alternatywnego dla f-gazów czynnika chłodniczego został przygotowany dla przyszłych i obecnych fachowców, którzy w życiu zawodowym jak i prywatnym zajmują się montażem, instalacją, użytkowaniem, konserwowaniem, naprawą, nadzorem czy też projektowaniem urządzeń i instalacji wykorzystujących czynnik chłodniczy CO2.
Szkolenie CO2 ma na celu zdobycie i utrwalenie wiedzy teoretycznej z zakresu swoistości CO2 jako czynnika chłodniczego, parametrów termodynamicznych, właściwości pracy i budowy. Nabyta wiedza praktyczna będzie wiązała się z wykonywaniem i obsługą instalacji, szczegółową diagnostyką i profesjonalną naprawą.
Jakie kompetencje oraz kwalifikacje otrzymasz? Efekty po ukończeniu szkolenia z zakresu CO2 jako alternatywnego dla f-gazów czynnika chłodniczego.
Po ukończeniu kursu z zakresu CO2 jako alternatywnego dla f-gazów czynnika chłodniczego uczestnik:
- Zna wymagania bezpieczeństwa i środki ostrożności dla czynnika chłodniczego CO2;
- Zna komponenty instalacji oraz typy systemów i układów na CO2;
- Zna budowę i zasady działania różnych typów urządzeń i układów na CO2;
- Potrafi wykonać pomiary i parametry pracy rzeczywistej instalacji na CO2;
- Potrafi przeprowadzić instalację i uruchomienie urządzeń i instalacji na CO2;
- Potrafi naprawić i wymienić poszczególne komponenty urządzeń i instalacji na CO2;
- Dobrać urządzenia i poszczególne komponenty instalacji na CO2;
- Wykonać odbiór techniczny.
Jak przebiega szkolenie? Sposób organizacji szkolenia z zakresu CO2 jako alternatywnego dla f-gazów czynnika chłodniczego.
Kurs z zakresu CO2 jako alternatywnego dla f-gazów czynnika chłodniczego przeprowadzany jest w trybie hybrydowym. Kurs trwa łącznie trzy dni (24h) i realizowany jest w godzinach od 9:00 do 17:00.
Pierwszy dzień (8h) odbywa się w formie wykładu on-line na platformie e-learningowej Zoom lub Teams. Uczestnik podczas zajęć może prowadzić dyskusję zarówno z trenerem jak i pozostałymi uczestnikami szkolenia z zakresu czynnika chłodniczego CO2. Dodatkowo na życzenie kursanta udostępniamy nagrania do ewentualnego utrwalenia wiedzy z danego dnia szkoleniowego.
Pozostałe dwa dni (16h) prowadzimy w formie warsztatów i ćwiczeń praktycznych w wybranym oddziale naszej jednostki szkoleniowej On-eco (Gdańsk, Warszawa, Płock, Tarnów, Rzeszów). Uczestnik podczas warsztatów zdobywa wiedzę z zakresu kompleksowego projektowania, montażu i instalacji urządzeń i instalacji wykorzystujących czynnik chłodniczy CO2.
Podczas zajęć praktycznych będzie możliwość skorzystania z zestawu kawowego (ciastka, kawa, herbata, woda) oraz ciepłego posiłku.
Program szkolenia. Tematyka zajęć podczas szkolenia z zakresu CO2 jako alternatywnego dla f-gazów czynnika chłodniczego.
- Wymagania bezpieczeństwa i środki ostrożności dla czynnika R744
- Zalety, wady i różnice urządzeń i instalacji na R744 względem układów konwencjonalnych
- Podstawy chłodnictwa i właściwości termodynamiczne R744
- Komponenty instalacji oraz typy systemów i układów na R744
- Budowa i zasada działania różnych typów urządzeń i układów na R744
- Pomiary i parametry pracy rzeczywistej instalacji na R744
- Legislacja
- Instalacja i uruchomienie urządzeń i instalacji na R744
- Przekazanie do eksploatacji i eksploatacja urządzeń i układów na R744
- Automatyka i sterowanie, nastawy oraz optymalizacja pracy
- Obsługa techniczna i konserwacja urządzeń i układów na R744
- Serwisowanie i zaawansowana diagnostyka (z symulacją uszkodzeń)
- Naprawa i wymiana poszczególnych komponentów
- Wycofanie z eksploatacji, likwidacja i utylizacja
- Właściwy dobór urządzeń i poszczególnych komponentów instalacji na R744
- Zasady projektowania i wykonywania instalacji na R744
- Stosowne wymagania i uprawnienia
- Odbiory techniczne