fbpx

Elektromobilność kurs, szkolenie

Montaż stacji ładowania pojazdów elektrycznych, podstawy, wymogi prawne oraz opcje dofinansowania.

Kod szkolenia: 1.7

Koszt szkolenia: 948,00zł

Czas trwania: (2dni / 16 godz.)

Uzyskaj nawet 100% Dofinansowania!
Wypełnij Formularz i skorzystaj z
DARMOWEJ KONSULTACJI!

Oddzwonimy Do Ciebie!

Profesjonalne szkolenie z elektromobilności ma na celu zapoznać uczestników z szeroko pojętą elektromobilnością począwszy od infrastruktury niezbędnej do ładowania samochodów elektrycznych, po funkcjonowanie stacji ładowania, wytycznych w zakresie ich bezpiecznego funkcjonowania i obsługi.

Ponadto szkolenie przygotowuje do wykonywania raportów mających na celu sprawdzenie możliwości ich przyłączania w budynkach mieszkalnych, spółdzielniach i obiektach komercyjnych. W trakcie profesjonalnego szkolenia z elektromobilności omawiane są opcje finansowe w zakresie pozyskiwania środków publicznych na dofinansowanie budowy stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Celem szkolenia jest także nabycie kompetencji cyfrowych poprzez naukę obsługi nowoczesnych mierników cyfrowych oraz naukę pracy na dedykowanych programach komputerowych niezbędnych przy pracy w zawodzie doradcy oraz audytora energetycznego. Zgodnie z najnowszymi badaniami rynku stwierdza się dotkliwe braki wśród specjalistów posiadających kompetencje cyfrowe poprzez umiejętność wykorzystania narzędzi bazujących na ICT w zawodach związanych z branżą odnawialnych źródeł energii oraz elektromobilności. System edukacji formalnej nie sprosta w najbliższych latach temu wyzwaniu, potrzebne są rozwiązania wspomagające, w tym szkolenia specjalistyczne które skupiają uwagę na wskazanych brakach.

Profesjonalne szkolenie z elektromobilności przeprowadzamy w trybie zdalnym tj. transmisja on-line na żywo. Szkolenie trwa łącznie dwa dni (12h) i realizowane jest w godzinach od 10:00 do 16:00. W ramach zajęć on-line odbywających się na platformie Teams lub Zoom, uczestnik może prowadzić żywą dyskusję zarówno z trenerem prowadzącym profesjonalne szkolenie z elektromobilności jak i wszystkimi uczestnikami biorącymi udział w kursie.

Dodatkowo szkolenie umożliwi Ci przystąpienie do egzaminu państwowego i uzyskać uprawnienia SEP G1.

Profesjonalne szkolenie z elektromobilności przeznaczone jest dla wszystkich osób którzy myślą o rozpoczęciu działalności związanej z montażem stacji ładowania pojazdów elektrycznych lub  zamierzają zdobyć wiedzę pod kątem technicznym, merytorycznym, prawnym i praktycznym w branży elektromobilności.

Ukończenie szkolenia umożliwia przystąpienie do egzaminu państwowego na uprawnienia elektroenergetyczne SEP GI, których posiadanie jest konieczne do wykonywania raportów na potrzeby budowy stacji ładowania pojazdów elektrycznych, o których mówi ustawa z dnia 11 stycznia 2018 z dnia o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

Po ukończeniu profesjonalnego szkolenia z elektromobilności uczestnik:

 • posiada niezbędną wiedzę teoretyczną z zakresu budowy stacji ładowania pojazdów elektrycznych;
 • ma rozeznanie w zakresie aktualnie obowiązujących przepisów oraz rozwiązań technicznych stosowanych przy montażu i eksploatacji stacji ładowania pojazdów elektrycznych;
 • potrafi zastosować nabytą wiedzę w praktyce, w zakresie montażu i obsługi stacji ładowania pojazdów elektrycznych;
 • potrafi przeprowadzić wizję lokalną i przygotować raport mający na celu ocenę możliwości podłączenia stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Szkolenie umożliwi nabycie umiejętności oraz poszerzenie oferty firmy o następujące usługi związane z elektromobilnością:

 • doradztwo techniczne podczas sprzedaży stacji i punktów ładownia;
 • sprzedaż wraz z wykonaniem instalacji stacji i punktów ładowania;
 • przygotowywanie dokumentacji niezbędnej do odbioru technicznego stacji i punktu ładowania;
 • wykonywanie okresowych przeglądów serwisowych i konserwacyjnych stacji i punktów ładowania;
 • wykonywanie okresowych pomiarów elektrycznych i testów funkcjonalnych stacji i punktów ładowania;
 • przygotowywanie ekspertyz dotyczących możliwości instalacji stacji ładowania w budynkach;
 • doradztwo w pozyskaniu dofinansowania na budowę stacji i punktów ładowania.

1. Wprowadzenie do elektromobilności. Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/94/UE z dnia 22 października 2014 r. w sprawie rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych;
2. Rodzaje samochodów z napędem alternatywnym z uwzględnieniem technologii ładowania pojazdów elektrycznych;
3. Omówienie kluczowych pojęć za zakresu elektromobilności w oparciu o ustawę z dnia 11 stycznia 2018 z dnia o elektromobilności i paliwach alternatywnych;
4. Omówienie wymagań podstawowych norm dotyczących systemu ładowania pojazdów elektrycznych;
5. Opis wymagań dla stacji ładowania w oparciu o rozporządzenie Ministra Energii z dnia 26 czerwca 2019 r. w sprawie wymagań technicznych dla stacji ładowania i punktów ładowania stanowiących element infrastruktury ładowania drogowego
transportu publicznego;
6. Oznaczanie stacji paliw alternatywnych w oparciu o normy i przepisy prawa.

1. Wymagania prawne w zakresie infrastruktury towarzyszącej stacji ładowania;
2. Omówienie Ewidencji Infrastruktury Paliw Alternatywnych i wymagań prawnych za tego zakresu;
3. Rola operatora ogólnodostępnych stacji ładowania i rola dostawcy usługi ładowania;
4. Pomiary elektryczne i testy funkcjonalne stacji i punktów ładowania;
5. Zmiany w Prawie Budowlanym względem budowy stacji i punktów ładowania;
6. Dotacje na budowę infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych.

Doradca klienta

Skorzystaj z pomocy naszych doradców, poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy.
Informacje kontaktowe

Skorzystaj z dofinansowania

Możesz uzyskać nawet 90% dofinansowania
Dowiedz się więcej

Zobacz pozostałe szkolenia

Fotowoltaika, Magazyny Energii, Elektromobilność
Przejdź

Doświadczeni
Trenerzy

Elastyczne
Terminy

Akredytacja
& Certyfikat

Nagrywane
szkolenie

Ponad 14 Lat
na rynku

Dodatkowe Informacje dotyczące szkolenia: Kurs – Elektromobilność

W profesjonalnym szkoleniu z elektromobilności skupiamy się na przygotowaniu merytoryczno-praktycznym naszych uczestników. Firma On Sp. z o.o. posiada najbardziej rozbudowane szkolenia na rynku co wpływa na profesjonalne i kompleksowe przeszkolenie przyszłych i obecnych specjalistów w branży elektromobilności. Rozwiązanie dla siebie znajdą również osoby, które chcą się rozwijać  i zarabiać więcej, nabędą umiejętności które ze względu na mocny rozwój elektromobilności w Polsce są  bardzo cenione i poszukiwane.

Profesjonalne szkolenie z elektromobilności trwa dwa dni i jest prowadzone w formie on-line na żywo co przekłada się na dużo łatwiejszy dostęp do szkolenia oraz fakt, że nie musisz organizować wyjazdu do oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów jednostki szkoleniowej. Uczestnik kursu nie musi na dłuższy okres reorganizować swojego grafiku w pracy, wspólnie dobierzemy termin abyś mógł bez przeszkód uczestniczyć w wybranym szkoleniu z elektromobilności. Kończąc kurs udostępnimy Ci nagrania które pozwolą Ci jeszcze raz przeanalizować  i utrwalić zdobytą  wiedzę.