W ubiegłym tygodniu zespół Powerstar miał przyjemność gościć Martina Stevens’a – międzynarodowego dyrektora sprzedaży urządzenia do optymalizacji napięcia. Z tej okazji 9 września w siedzibie firmy On – jedynego dystrybutora tego systemu na terenie całego kraju odbyło się szkolenie w tym zakresie. Prezentacje dotyczącą rozwiązania Powerstar przedstawił Marcin Stanoch.

Podczas kilkudniowej wizyty Stevens’a nadarzyła się okazja do dyskusji m.in. na temat wysokich kosztów zbędnej energii elektrycznej, ponoszonych przez polskie przedsiębiorstwa. Jednakże głównym punktem spotkania omówienie sposobu działania i korzyści, płynących z instalacji urządzenia Powerstar służącego do optymalizacji napięcia elektrycznego.

Nieuzasadnione koszty energii mogą sięgać nawet 20% łącznego zużycia energii, co dla przeciętnego przedsiębiorstwa o zapotrzebowaniu jednej gigawatogodziny oznacza straty w wysokości ok. 120 tysięcy złotych rocznie. Dzieje się tak z powodu obciążenia w sieci przesyłowej dystrybutorów, które generują straty cieplne i finansowe, rosnące wraz ze spadkiem napięcia.  Jako że uniemożliwia to utrzymanie minimalnego napięcia, pośrednim rozwiązaniem może być podtrzymanie jego zawyżonego poziomu, co powoduje jednak dodatkowe koszty.

Doskonałym metodą rozwiązującą problemy z poziomem napięcia elektrycznego w przedsiębiorstwie jest instalacja systemu Powerstar – unikalnej technologii, która optymalizując napięcie elektryczne eliminuje straty finansowe i jednocześnie poprawia sprawność działania odbiorników energii. Urządzenie nie tylko gwarantuje ochronę przed negatywnymi skutkami przepięć w sieci dystrybucyjnej, ale także znaczne oszczędności energii i związanych z jej zużyciem kosztów.

Na instalację systemu Powerstar zdecydowało się dotychczas wiele przedsiębiorstw na całym świeci – od supermarketów, sieci hoteli, restauracji i kawiarni po największych producentów i dystrybutorów, a uzyskane oszczędności sięgają nawet 26%.

Aleksandra Jacek

www.on-eco.pl