Światowy lider magazynowania energii Powerstar Virtue został nominowany do międzynarodowej nagrody Energy Awards 2016 w kategorii Innowacja Roku – Technologia: Internet i Sterowanie. Gala wręczenia nagród odbędzie się w dniu 20 listopada w hotelu Hilton na Park Lane.

Powerstar Virtue to zaprojektowany i wyprodukowany w Wielkiej Brytanii innowacyjny system magazynowania energii elektrycznej, zintegrowany z instalacjami wykorzystującymi odnawialne źródła energii oraz systemem optymalizacji napięcia Powerstar. Technologia ta stanowi nieodzowny element procesu rozwoju tzw. inteligentnych miast, umożliwiając  bardziej efektywne przechowywanie nadmiaru energii elektrycznej wytworzonej z takich źródeł odnawialnych jak słońce, wiatr czy woda.

Urządzenie Powerstar Virtue pozwala użytkownikom na przechowywanie energii i zapewnia im stały dostęp do zgromadzonych pokładów w dowolnym momencie, gwarantując optymalną moc i średnią redukcję kosztów za energię elektryczną o 24%. Ponadto, system zapewnia elastyczność operatorom sieci elektrycznej i umożliwia przejście od tradycyjnego modelu świadczenia usług do innowacyjnego inteligentnego systemu zintegrowanych dostaw energii. Takie rozwiązanie owocuje niższymi kosztami energii, zwiększeniem bezpieczeństwa dostaw i ułatwia przejścia do gospodarki niskoemisyjnej.

Nominacja do międzynarodowej nagrody jest kolejnym z szeregu sukcesów technologii Powerstar Virtue od czasu jego „premiery” w 2015 roku i wskazuje na ogromny potencjał urządzenia w kształtowaniu energetycznego krajobrazu Wielkiej Brytanii, który opierałby się na bezpieczniejszych i niezawodnych dostawach „zielonej” energii.

„W ostatnim czasie rząd brytyjski ogłosił potrzebę rewolucji energetycznej. Celem technologii takich jak system magazynowania energii Powerstar Virtue jest stworzenie “Sieci Energii”. Urządzenie zapewnia bezpieczne i niezawodne dostawy energii elektrycznej do domów, firm i pojazdów w przyszłości.” – powiedział dyrektor zarządzający Powerstar, dr Alex Mardapittas.

Końcem 2016 roku producent systemu Powerstar – firma EMS planuje poszerzyć swoją ofertę o pojazdy elektryczne Virtue EV, w pełni zintegrowane z najnowszym systemem magazynowania energii PowerStar Virtue i ładowarkami EV, które zapewniają stałe zasilanie i umożliwiają szybkie ładowanie podłączonych samochodów.

Aleksandra Jacek

www.on-eco.pl